Bu filmi izleyen neredeyse herkes Bill Murray ve Scarlett Johansson için izlemiştir bu bir gerçek. Hayatlarından memnun olmayan iki Amerikalının Japonya'da karşılaşmasını konu ediniyor. Filmde ilginç bir şey yok. Olaylar oldukça sıradan. Genelde durağan ve kimi zaman hareketlenmeye çalışan fakat bunu sevimli bir şekilde belki de bile bile beceremeyen bir film. İlginç bir cümle oldu ama umarım anlaşılmıştır. Film boyunca zaman zaman sıkılabilirsiniz fakat sonu için izleyebilirsiniz. Hani sonundan da çok bir şey beklemeyin ama, işte... İzlediğime pişman olmadım. Bill Murray'nin herhangi bir filmini izlemek kayıp değildir. Yaklaşık bir buçuk saatinizi harcamak için fena bir seçim de olmaz.
İzleyeli günler oldu artık bir yorum yapmanın zamanı geldi. Filmin ilk yarısı neredeyse tamamen sessizlikle, yani neredeyse sıfır diyalogla geçiyor. Böyle filmlere alışkın olsam da havadan mıdır ne yerimde duramadım, sıkılmadım ama kıpır kıpır oldum. Ortalardan sonlara doğru gerilim düzeyi artıyor olaylar başlıyor fakat beni tatmin etmedi. Hani evet farklı bir film ama beni heyecanlandırmadığı gibi farkıyla etkilemedi de. Farklı platformlarda elde ettiği yüksek puanları hakettiğini pek düşünmüyorum. Harika bir film diyemeyeceğim gibi kötü de diyemem. Farklı bir şeyler denemek için ideal bir seçim olur ama...
ümitliydik filmden. hevesimiz kursağımızda kalacak yani..?
Öyle düşünmeyin. Zevkler gerçekten çok farklı olabiliyor.
Hani bazı filmlerin ya da dizilerin zamanlaması mükemmele yakındır ya da ortaya çıkmak için uygun şartları beklemişlerdir ya bence Batı Dünyası da aynen öyle bir dizi. Bu kadar çok sevilmesi bence insanların, özellikle son dönemde artan yapay zeka çalışmalarının uyandırmakta olduğu merakla doğru orantılı. Sophie’yi duymuşsunuzdur. Hani şu Will Smith ‘e kendini öptürmeyen Suudi Arabistan vatandaşı olan insanımsı android. Belki şu anda henüz emekleme safhasında. Ama teknoloji bu hızla devam ederse Batı Dünyası belki de çok yakın bir gelecekte fantazi bilim kurgu olmaktan çıkıp belgesel tadında izlenmeye başlayacaktır. Neyse çok uzatmadan sadede geleyim. Dizi çok başarılı. Oyuncular, senaryo, çekim kalitesi, müzikler. Kısaca dizinin herbir karesi özenle yaratılıyor belli. Allah’tan ikinci sezon başladı da hepimiz rahat ettik. Bu senenin de yıldızı olacağına kesin gözüyle bakıyorum açıkçası. İzlemeyen çok şey kaçırır.
Hayatınızda yolunuza çıkan bir insan tüm hayata bakış açınızı değiştirebilir mi? Kulağa bir parça kurgu ve romantik bir söylem gibi gelse de bu kitabı okursanız bunun aslında o kadar da uzak olmayabileceğini çok net anlıyorsunuz. Zorba karakteri çok başarılı ve hatta iddia ediyorum ki eski dönemlerin Dövüş Klübü kurgusundan fırlayıp gelmiş kadar etkileyici..
Filmi beğenmedim zaten tarzım değildi. Ama bu filmde Keanu Reeves ‘i oynatmak için sanırım bayağı bir tiner koklamış olmak gerekiyor. Adam ‘babe face’in tanımı; olur mu hiç bu role🤦🏾‍♀️