Orijinal Adı
The Lion King
Vizyon Tarihi
19.07.2019
Ülke
ABD
Aslan Kral Konusu

1994 yılında tüm dünyada ses getiren Walt Disney Pictures  yapımı Aslan Kral animasyonu hala gelmiş geçmiş en iyi animasyonlar arasında gösteriliyor. İki kardeşin hikayesinin anlatıldığı, alt metinde büyüme sancısı içinde olan bir çocuğun hikayesi olan animasyon, 2019 yılında tekrar canlanıyor. Disney son yıllarda Sindirella , Güzel ve Çirkin gibi animasyonlarını yeniden çevirmeye başladı.

Aslan Kral-The Lion King'de yeniden uyarlanan yapımlar arasına girdi. Yine bir Disney yeniden uyarlaması olan Orman Çocuğu 'nda yönetmenlik yapan Jon Favreau , The Lion King'in de yönetmenliğini üstlenmiştir. Babasının ölümüne neden olan, kötü kalpli amcasının yaptıklarını öğrenen Simba'nın haklarının peşine düşmesininb hikayesi anlatılacak. Filmin seslendirme kadrosunda Seth Rogen , Chiwetel Ejiofor , @James Earl Jones">span class="custom-mention" data-id="2906" data-type="persons">@James Earl Jones gibi isimler var. Simba karakterini ise Donald Glover seslendiriyor.

Mufasa karakterini 1994 yılında olduğu gibi, 2019 yeniden uyarlamasında da James Earl Jones seslendirmesi güzel ayrıntılardan biri. Disney'in artık bir kült olan Scar karakterini Chiwetel Ejiofor seslendiriyor. Simba'nın aşık olduğu aslanı ise ünlü şarkıcı Beyoncé Knowles seslendirmiştir. Yine 2019 yılında yeniden çevrimler olan Dumbo ve Aladdin 'de Disney tarafından vizyonda gösterilecek. Özellikle 90'lı yıllarda çocukluğunu geçirenler için The Lion King senenin en çok beklenen yapımlarından biridir.

Aslan Kral

Aslan Kral Yorumları

Aslan Kral Fragmanı