Orijinal Adı
Atiye
Vizyon Tarihi
27.12.2019
Ülke
Tür
Atiye Konusu

Netflix 'in Hakan: Muhafız 'dan sonra ikinci Türk orijinal yapımı olan Atiye ile ilgili ilk bilgiler, 2019 yılının başlarında gelmişti. İlk olarak Beren Saat ile anlaşma yapıldığı bilgisi paylaşılmıştı. Netflix hoşgeldin biz de seni bekliyorduk mesajıyla Beren Saat ile anlaştığını duyurmuştu.

Zamanla yapımla ilgili haberler gelmeye başladı. Dizinin adı Atiye, ingilizce adı ise The Gift şeklinde açıklandı. Beren Saat'e Mehmet Günsür , Metin Akdülger , Melisa Şenolsun , Tim Seyfi , Başak Köklükaya gibi isimler eşlik ediyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda en son Gülse Birsel ile birlikte Aile Arasında adlı sinema filminde yer alan Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık var. Hakan: Muhafız 'ın yapım ekibi Atiye'de de yer alıyor. Dizi Şengül Boybaş 'ın Dünyanın Uyanışı adlı kitabından yola çıkacak. Beren Saat'in canlandırığı Atiye bir ressam. Hayatı Göbeklitepe'de çalışan Erhan isimli arkeologun Atiye ile Göbeklitepe bağlantısını bulmasıyla değişir. Atiye Göbeklitepe'ye gider hayatı tümüyle değişir. Göbeklitepe, Nemrut gibi Anadolu'nun köşlerinden İstanbul'a uzanan hikaye merakla bekleniyor. Göbeklitepe dünya tarihini değiştiren bir alan. Dünya Mirası Listesi alınan bölgeye dikkat çekmek için 2019 yılı Göbeklitepe yılı seçilmişti.

 

 

 

Atiye

Atiye Yorumları

Atiye Fragmanı