Orijinal Adı
Dark
Vizyon Tarihi
01.12.2017
Ülke
Tür
Dark Konusu

İlk bölümü 1 Aralık 2017 tarihinde çağımızın en önemli platformları arasında gösterilen Netflix de yayınlanan dizi, çok popüler bir kitleye ulaşmayı başardı. Netflix'in Almanca ilk işi olarak bilinen dizi konusu kurgusu ve cast seçimiyle de dikkatleri üzerine çekmeye ve her bölümünde merak uyandırmayı başardı. Henüz 1 sezon yayınlanan dizinin bölüm sayısı ise 10 olarak çekildi. İkinci sezonun 2019 yılında yayınlanması ve 8 bölüm olarak çıkacağı yönünde bilgiler bulunmaktadır. Bilim kurgu dizisinin yaratıcı kısmında ise, Baran bo Odar ve Jantje Friese isimleri yer alır. Dizinin başrollerini Oliver Masucci Jördis Triebel Louis Hofmann gibi oyuncular yer almaktadır.Dark Konusu

Almanya'nın Winden kasabasında ortadan bir anda kaybolan iki çocuğun hikayesi üzerine başlayan dizi daha sonra birbiriyle bağlantılı 4 ailenin yaşadığı karmaşık ilişkileri ile devam eder. İlerleyen bölümlerde, zaman algısı üzerine de göndermelerde bulunan dizide karakterler iç içe geçer ve kaybolan çocuğun gelmiş ve geçmiş zaman dilimindeki varlığı üzerinde durulur. Aslında kasabanın kirli sırlarınında ortaya çıktığı bu dönemde geçmiş zaman, gelecek zaman ve şimdiki zaman algoritması birbirleriyle iç içe geçecektir.

Dark Karakterleri ve Oyuncuları

Ulrich Nielsen- Oliver Masucci

Şimdiki zamanın Ulrich Nielsen'i, Winden kasabasında görevli ve oldukça güçlü ilişkilere sahip bir polis memuru olarak karşımıza çıkan karakterdir. Evli ve çocuklu bir aile babası olan Ulrich'in oğlu Mikkel Nielsen, bir mağaraya yaptığı gezi sonrasında ortadan kaybolur. Bu olayla birlikte Ulrich'in kirli sırları ortaya çıkar. Karısı Katharina Nielsen'i yine ergenlik dönemi arkadaşlarından Hannah Kahnwald ile aldatan Ulrich, oğlunun kaybolmasından sonra dağılır ve onu bulmak için adımlar atar.

Katharina Nielsen- Jördis Triebel

Günümüz Katharina Nielsen'i, polis memuru Ulrich Nielsen ile evli ve mutlu bir karakterdir. Hatta çocukların okulunda okul annesi olarak görev alır. Gençliğinde asi bir karaktere sahipken Ulrich ile evlenerek Hannah'ın baş düşmanı olmuştur. Oğlu ortadan kaybolduktan sonra Katharina, kocası ile bu eski tanıdığı Hannah arasındaki ilişkiyi öğrenecektir.

Jonas Kahnwald- Louis Hofmann

Michael ve Hannah Kahnwald'ın oğlu olan Jonas, babası Michael'in intihar etmesinden sonra iyice bunalıma girer. Babasının eşyaları arasında bir harita bulması ve bir yabancıyla karşılasması sonrasında Jonas, geçmiş ile çok sert bir şekilde yüzleşecektir.

Hannah Kahnwald- Maja Schöne

Gençliğinden beri Ulrich'e aşık olan Hannah şimdiki zamanda Michael ile evlidir. Jonas'ın annesi olan Hannah gençlik aşkını unutamamış ve onunla ilişki yaşama fırsatı bulmuştur. Gençliğin de de bu aşk yüzünden iftiralar, yalanlar söylemiştir. Hırslı ve tutkulu olan Hannah Ulrich'in kendisini terk etmesinden sonra iyice hırslanacaktır.

Dark

Dark Yorumları

Dark Fragmanı