Orijinal Adı
El Camino: A Breaking Bad Movie
Vizyon Tarihi
11.10.2019
Ülke
ABD
Tür
El Camino: Bir Breaking Bad Filmi Konusu

11 Ekim'de Netflix üzerinden yayınlanacak El Camino: A Breaking Bad Movie, Breaking Bad hayranları tarafından merakla bekleniyor. Dizinin finalinde akıllarda kalan sorular belki de filmde cevaplanacak. 2008 yılında yayın hayatına başlayan Breaking Bad 2013 yılına kadar 5. sezon boyunca devam etmiş, sayısız ödül kazanmıştı. Üzerinden geçen 6 yılda dizi hala popülerliğini sürdürüyor. Karakterler ve genel olarak dizi kült olarak tarihe geçti. Özellikle çok sevilen dizilerin final sezonlarında yaşanan hayal kırıklığı Breaking Bad de yaşanmamış, aksine en iyi dizi finallerinden birine imza atmışlardı.

Filmle ilgili merak edilen şeylerin başında Walter karakterinin yer alıp almayacağı geliyor. Oynadığı Jesse Pinkman karakteriyle ödül de alan Aaron Paul başrolle filmde yer alıyor. Dizinin yaratıcısı olan @Vince Gilligan">span class="custom-mention" data-id="1984" data-type="persons">@Vince Gilligan, filmin hem senaryosunu yazmış, hem de yönetmenliğini yapmış.

Filmin yayınlanan fragmanlarından anlaşıldığı gibi film dizinin devamı niteliğinde. Jesse'nin yaşadığı bunalım ve dizide aldığı yaralar bunun kanıtı niteliğinde. Diziden hatırladığımız Badger ve Skinny Pete, fragmanlarda yer alan diğer karakterler. Fragmanlardan anlaşıldığı gibi Jesse dizide yaşadığı kaçış sonrasında Skinny Pete'in yanına gidiyor. Yayınlanan diğer fragmanda Skinny Pete'in polis tarafından sorgulandığını görüyoruz.

Dizinin hayranlarını heyecanlandıran diğer detay, 5. sezonda öldüğünü gördüğümüz sansasyonel karakterlerden biri olan Mike'ın geçmişe dönük anılarla filmde de yer alacak olması. Filmin yaratıcısı Gilligan dizide yer alan en az 10 karakterin daha filmde yer alacağını açıklayarak meraklıları heyecanlandırmayı sürdürmüştü. Bir kaç gün önce yayınlanan fragmanda Old Joe karakteri bu sözleri kanıtlar nitelikte. Yayınlandığı dönem boyunca 58 Emmy adaylığının 6'sını, 2 Golden Globe ödülünü alan dizinin devam filmi 11 Ekim'de Netflix'de.