Orijinal Adı
The Protector
Vizyon Tarihi
30.06.2018
Ülke
Hakan: Muhafız Konusu

Hakan: Muhafız ingilizce adıyla The Protector Netflix 'in ilk Türk orijinal içeriği. 2018 yılının son ayında yayın hayatına başladı. 14 Aralık 2018 tarihinde ilk sezonu başlayan yapım ikinci sezon onayını da almıştır.

N. İpek Gökdel 'in Kara Kalem adlı kitabından uyarlanmıştır. Başrollerde Çağatay Ulusoy , Okan Yalabık , Hazar Ergüçlü , Ayça Ayşin Turan , Mehmet Kurtuluş , Burçin Terzioğlu gibi isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda alanında ünlü üç isim yer almıştır. Kokru filmleri ile pek çok ödül almış Can Evrenol , Gönenç Uyanık ve Umut Aral yer almıştır.

İstanbul'u odağına alan yapım Kapalıçarşı'da çalışan Hakan isimli gencin bir gömlekle hayatının değişmesini anlatıyor. Gömlekle birlikte geçmişiyle hesaplaşan Hakan İstanbul'un muhafızlarından biridir ve şehri korumakla hükümlüdür. Fakat her şeyi yeni öğrendiği için böyle bir hayata hazır değildir. Hakan bir yandan Muhafız olmaya çalışırken, bir yandan Ölümsüz'ün peşine düşecektir.

İlk başladığı andan itibaren beğenilen dizinin ikinci ve üçüncü sezonu da onaylandı. İkinci sezon 26 Nisan tarihinde Netflix üzerinden izlenebilir.

Hakan Muhafız Oyuncuları ve Karakterleri

Hakan - Çağatay Ulusoy

Hakan Kapalıçarşı'da esnaflık yapan, fakat başka hayalleri olan bir geçtir. Ünlü iş adamı Faysal'ı kendine örnek alır. Satmak istediği eski bir gömlekle birlikte tüm hayatı değişir. Hakan İstanbul'u korumakla görecli bir Muhafız'dır. Gömleği giyince bazı güçlere sahip olur. Yeni hayatına alışamayan Hakan bir yandan geçmişiyle de yüzleşecektir. Örnek aldığı Faysal'ın şirketinde işe başlar ve bir yandan ailesinin de ölümünden sorumlu olan Ölümsüz'ün peşine düşer.

Zeynep - Hazar Ergüçlü

Osmanlı silahları ile ilgili tez hazırlığında olan Zeynep akademisyendir. Fakat babası ile birlikte aslında Muhafız'ı korumakla hükümlüdür. Hakan'ın Muhafız olmasına yardımcı olur.

Leyla Ayça Ayşin Turan

Leyla Faysal adlı zengin iş adamının yanında çalışır. Hakan'la yolları bu şirket sayesinde kesişir. İlk zamanlar anlaşamayn ikili, daha sonra birbirine aşık olur.

Faysal - Okan Yalabık

Başarılı iş adamı Faysal'ı canlandırmaktadır. Hakan Faysal'ı kendine örnek alır. Faysal'da tıpkı Hakan gibi en alttan başlayarak yükselmiştir.

Hakan: Muhafız

Hakan: Muhafız Yorumları

Hakan: Muhafız Fragmanı