Orijinal Adı
High Life
Vizyon Tarihi
03.05.2019
Tür
High Life Konusu

Bir grup ömür boyu hapis cezası almış mahkuma bir seçenek sunulur. Ya ömür boyu hapiste kalırlar ya da bir deneyin parçası olurlar. Fakat hapis cezasını almamak için kabul ettikleri deney ölümle sonuçlanacaktır. Bu deneye katılmayı kabul eden denekler, uzayda geçen bir programa dahil olurlar. Üreme programında bulunan mahkumların gemileri kozmik bir fırtınaya yakalanır. Robert Pattinson 'ın canlandırdığı Monte ve kızı hayatta kalmıştır. Hayatta kalsalar da şimdi de bir kara delikle mücadele etmek zorundadırlar.

Film ilk defa Toronto Film Festival'inde gösterildi ve eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı. Bu gizemli bilim kurgu filminin başrollerinde Robert Pattinson , mahkumların ölümüne karar veren Doktor Dibs rolünde Juliette Binoche yer alıyor. İkiliye son dönemin başarılı genç oyuncularından Mia Goth ve André Benjamin eşlik ediyor. Yönetmenliğini Claire Denis üstlenmiştir.

Türkiye'de 3 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek filmin başrolü için yönetmen ilk olarak Philip Seymour Hoffman 'ı istemiş. Fakat projeyi duyan Pattison filme dahil olmayı çok istemiş ve oynamak için ısrar etmiş. Yönetmen rol için çok genç olduğunu düşünse de, baskıya dayanamamış ve rolü Robert Pattinson 'a vermiş.

 

 

High Life

High Life Yorumları

High Life Fragmanı