Orijinal Adı
Joker
Vizyon Tarihi
04.10.2019
Ülke
ABD
Tür
Joker Konusu

4 Ekim 2019 tarihinde vizyona girecek olan film, şüphesiz 2019 yılının en çok beklenen filmleri arasında yer aldı. Film bugüne kadar çekilmiş Joker karakterlerinden daha farklı şekilde karşımıza çıkacak. Filmin yönetmen koltuğunda karşımıza, 48 yaşındaki deneyimli yönetmen Todd Phillips çıkıyor. Amerikalı yönetmen bu yeni filmin senaryosunu da kendisi yazmıştır. Yönetmen daha önce Felekten Bir Gece Felekten Bir Gece 3 Felekten Bir Gece Daha gibi ünlü filmlerle karşımızdaydı. Bir çizgi roman karakteri olan Joker, Batman'in en büyük ve en kötü düşmanı olarak biliniyor. Günümüze kadar Joker karakterini Jack Nicholson Heath Ledger Jared Leto gibi oscarlı oyuncular canlandırmıştı. Hatta Heath Ledger beklenmeyen trajik ölümünden sonra oynadığı Joker karakteriyle çok beğenilmiş ve öldükten sonra oscar kazanmıştı. 2019 Joker  filminde ise 44 yaşındaki, başarılı aktör Joaquin Phoenix Joker karakterine can veriyor. Film setinden görseller geldikçe oyuncunun Joker tiplemesine ne kadar da uyuml olduğu görülüyor. 

Filmin oyuncu kadrosunda Deadpool 2 filminden tanıdıımız genç aktris Zazie Beetz ,ve sinemanın en büyük efsanelerinden Robert De Niro Frances Conroy gibi isimler yer alıyor. 

Azılı bir suçlu olmadan önce, Arthur Fleck bir komedyen olarak hayalini gerçekleştirmek ister ancak işler onun istedği gibi gitmez ve Arthur artık yaşadığı toplumdan bağımsız ve onlar gibi düşünmeyen, bir varlık, Joker olarak karşımıza çıkacaktır. 

Joaquin Phoenix bir dergiye verdiği röportajda filmi kabul emesinden çok telaşlandığını, Joker karakterini hakkıyla yerine getirip, hayranlarının beğenmesini istediğini dile getirmiştir. Seyircinin filmi izledikten sonra eski Joker karakteri gibi benimsemelerini de önemsidiğini söyleyen aktör, mimikleri ile bu işin üstesinden gelecek gibi duruyor. Zaten tiplemeye uygunluğu eski Joker ler kadar ağır makyaj yapılmamasından da anlaşılıyor. Film hakkında çıkan haberlere göre film Dc, dünyasından çok farklı ve bağımsız ilerleyecek. 

Joker Oyuncuları ve Karakterleri

Arthur Fleck/Joker Joaquin Phoenix

Batman'in can düşmanı, toplumdan aforoz edilmiş bunun sonrasında ise yaşadığı toplumda anarşist sayılabilecek eylemlerle harekete geçmiş Arthur, aslında ilk başlarda suçlu değil ünlü bir talk-showcu olmak istemiştir.

Sophie Dumond Zazie Beetz

Filmde Joker'in gözünden kaçmayan ve büyük ilgisini çeken bekar ve genç anne karakteridir.

Penny Fleck Frances Conroy

Joker'in annesi olarak göreceğimiz karakterdir.

 

Joker

Joker Yorumları

Joker Fragmanı