Orijinal Adı
Captain Marvel
Vizyon Tarihi
08.03.2019
Ülke
ABD
Kaptan Marvel Konusu

Kaptan Marvel, Marvel Studios 'un 1967 yılından beri serilerinde hayat bulmuş bir kahramandır. Karakter ilk olarak Stan Lee ve Gene Colan'ın Marvel Super-Heroes serisinin 12.bölümünde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu filme konu olacak olan Kaptan Marvel aslında aynı serinin 13.bölümünde ortaya çıkacak olan ve orjinal fikirde Kaptan Marvel'i destekler nitelikte tasarlanmış olan savaş uçağı pilotu olan Carol Danvers'tir.

Carol Danvers, dünya dışı varlıklarla sürdürülen bir savaş esnasında kaza geçirir. Sonrasında anlaşılacak olduğu üzere çatışma sırasında yaşadığı kaza Carol Danvers'ın DNA'sında geri döndürülemeyecek bir mutasyona yol açmıştır. Carol Danvers, artık Kaptan Marvel adı ile anılacak olan süper güçleri olan bir karaktere dönüşmüştür. Kaptan Marvel'in elbetteki en önemli özelliklerinden bir tanesi, karakterin Marvel dünyasının ilk kadın süper kahraman karakteri olmasıdır.

Filmin yönetmen koltuğunda Anna Boden ve Ryan Fleck oturuyor. Başrollerde Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson , Samuel L. Jackson , Jude Law , Ben Mendelsohn gibi isimler var.

 

Kaptan Marvel Oyuncuları ve Karakterleri

Carol Danvers / Vers / Captain Marvel - Brie Larson

Captain Marvel gerçek adı Carol Danvers. Carol Danvers bir hava kuvvetleri pilotu. Carol Starforce isimli  Hala gezegenine ait Kree savaşçısı DNA'sına sahip olarak bir süper kahramana dönüşüyor. Carol süper güçlerini kazandıktan sonra dünyaya geri döner ve geçmişiyle hesaplaşmaya karar verir.

Nick Fury - Samuel L. Jackson

Nick Fury karakteri Marvel yapımlarında daha önce karşımıza çıktı. Bu filmde daha genç ve gözlerine ne olduğu ortaya çıkıyor.

Mar-Vell - Jude Law

Carol Danvers'ın süper güçlerini kazandığı gezegen Starforce'un lideridir. Captain Marvel'in akıl hocasıdır.

Minn-Erva - Gemma Chan

Starforce'un bir diğer üyesi olan Minn-Erva keskin bir nişancıdır. Captain Marvel ile aralarında tatlı sert bir rekabet bulunur.

 

Kaptan Marvel

Kaptan Marvel Yorumları

Kaptan Marvel Fragmanı