Orijinal Adı
La Casa De Papel
Vizyon Tarihi
02.05.2017
Ülke
Tür
La Casa De Papel Konusu

2 Mayıs 2017 yılında ilk bölümü ile izleyenlerin beğenisine sunulan La Casa De Papel dizisi, pek çok ülkede yayın haklarını satın alan Netflix tarafından izleyicileri ile buluşuyor. İlgi çekici konusu ile hemen hemen herkesi büyüleyen bu dizi; kendisine “Profesör” adını veren birinin eşsiz planını uygulamaya koymaya hazırlanması ile başlıyor.

Yüzyılın soygununu gerçekleştirmek için kendisine kusursuz bir plan kuran Profesör, 8 kişilik ekibini 5 aylık bir eğitim sürecinden geçirmeye başlar. Ekipteki arkadaşlarına Tokyo, Berlin, Helsinki, Rio ve Oslo gibi farklı şehir isimleri veren Profesör, kusursuz soygun planı için düğmeye basar. İspanya Kraliyet Darphanesini soymayı amaçlayan ekip; eğitim tamamladıktan sonra rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler. Fakat zaman içinde hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Dizinin temposunun bir an dahi düşmemesi ve sürükleyici yanının ağır basması, izleyenlerin dizinin sıkı takipçisi olma sebepleri arasındadır. Kurgu ve senaryo olarak son derece başarılı olan La Casa De Papel, Netflix’in en beğenilen dizileri arasında yer alıyor. Toplam 9 bölümden oluşan sezonun ilk yarısını 70 ve 80 dakikalık bölümlerden, 40 ve 50’şer dakikalık bölümlere düşüren yapım ekibi, kısa süre içerisinde tüm dünyada geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır.

İlk bölümünden itibaren aksiyon ile başlayan dizi, adrenalin ve heyecan dolu sahneleri ile milyonlarca kişinin beğenisini kazanmıştır. Özenli bir şekilde kurgulanan hikayeyi takip ederken her bölüm sonrasında bir sonraki bölümü izleyebilmek için sabırsızlanmaya başlayabilirsiniz.

La Casa De Papel Oyuncuları ve Karakterleri

Tokyo - Úrsula Corberó
Kural tanımaz ve empati yoksunu bir karakter olarak dikkat çeken Tokyo, aynı zamanda bir aşk mağdurudur. 15 soygunun ardından sonu gelen Tokyo, aşk ile işi birbirine karıştırarak kötü sonuçların meydana gelmesine sebep olur. Sevgilisinin ölü bedenini kanlar içerisinde olay yerinde bırakmak zorunda kalan Tokyo için her şey daha yeni başlamaktadır.

Berlin - Pedro Alonso
Profesörden sonra darphane soygununun beynidir. 27 ayrı soygundan tutuklama kararı bulunan Berlin’in büyük soygunlarda adının geçmesi, ekipte yer alması için yeterli sebepler arasındadır.

Moskova - Paco Tous
Maden kazarak geçimini sağlayan ve sonrasında biraz daha derin kazarak Aviles Kredi Birliği’nin kasası boşaltan Moskova’nın açamayacağı herhangi bir kilit yoktur.

Denver - Jaime Menéndez Lorente
Moskova’nın oğludur. Uyuşturucu bağımlısı olan Denver, ekipte öfkesini kontrol etmekte zorlanan kişilerin başında yer alır.

Rio - Miguel Herrán
6 yaşından beri kod yazan Rio, hackerlık ve kodlama ile hayatını geçindiren genç bir öğrencidir. Hayata dair herhangi bir fikri olmayan bu genç karakter duygusal kararlar almaya da yatkındır.

Oslo / Helsinki - Roberto Garcia / Darko Peric
Ekibin kas gücü pozisyonunda yer alan bu ikili kaba kuvvete her zaman güvenen ve dövüşmek konusunda profesyonel olan bir ikilidir.

Nairobi - Alba Flores
Zor bir çocukluk dönemi geçiren Nairobi, umutsuz bir şekilde aşırı iyimser karaktere sahiptir. Sahtecilik işine çocukluk yaşında giren Nairobi ekibin kalite kontrol amiridir. Dengesiz ve eğlenceli karakteri ile ilgi gören Nairobi, ekibin en ilgi çekici karakterleri arasında da yer alır.

Profesör - Álvaro Morte
Büyük darphane soygununun beynidir. Polisler ve ekip ile iletişim halinde olan Profesör’ün herhangi bir sabıka kaydı yoktur. Adeta bir hayalet gibi yaşayan Profesör, kimliğini 19 yaşından beri yenilememiştir.

Raquel - Itziar Ituño
Soygun dosyasının başındaki dedektiftir. Özel hayatındaki problemler ile uğraşan dedektif aynı zamanda havayı da hatasız bir şekilde yürütmek zorundadır.

 

La Casa De Papel

La Casa De Papel Yorumları

La Casa De Papel Fragmanı