Orijinal Adı
Lucifer
Vizyon Tarihi
25.01.2016
Ülke
ABD
Lucifer Konusu

Tom Kapinos 'un yarattığı televizyon dizisi, 25 Ocak 2016 tarihinde ilk defa Fox kanalında yayınlanmıştır. Amerikan fantastik dizisi, aynı zamanda komedi-dram türündedir. Senaryosunu ilk olarak Kieth ve Mike Dringenberg, sonrasında ise Mike Carey yazmıştır. Dizinin birinci sezonu beğenilince, 19 Eylül 2016'da ikinci sezonun ilk bölümü yayınlanmıştır. 13 Şubat 2017'de ise Fox kanalı tarafından üçüncü sezonun anlaşmasının yapıldığı açıklanmıştır.

Dizinin başrolünü yani Lucifer karakterini @Tom Ellis">span class="custom-mention" data-id="4518" data-type="persons">@Tom Elliscanlandırıyor. Ellis'in ailesi gerçek hayatta din görevlisi olarak çalışan, dindar bir aile. Babası, kız kardeşi, amcası kilisede çalışmaktadır. Ellis için rolü canlandırmak bu yüzden oldukça ironik olmuş. Dizi ilk yayınlandığı anda Katolik ve Prostestan camialardan eleştiri almış, yayından kaldırılması için imza kampanyaları düzenlenilmiş. Fakat aynı şekilde diziyi destekleyen büyük bir kitle de varolmuştur.

Dizinin baş karakteri Lucifer Morningstar, cehennemden gelen şeytandır. Fakat orada mutsuz olan Lucifer istifa ederek dünyaya yerleşmeye karar verir. Los Angeles'a yerleşir ve büyük bir gece kulübü işletmeye başlar. Yanında yardımcısı Mazikeen'le kulüp işletmeciliği yaparken, dedektif Chloe Decker ile tanışır. Bir süre sonra dedektifin davalarına yardımcı olmaya başlar. Lucifer tüm insanlara karşı güçlerini kullanabiliyor, onları yönlendirebiliyorken dedektif Decker'ı yönlendiremez. Bu durum Lucifer'ın çok hoşuna gider. Lucifer, Tanrı tarafından gelen kardeşi melekle de uğraşıyordur.

Lucifer dizi Yönetmenleri

Tom Kapinos epikse

Tom Kapinos

Doğum Tarihi 12.07.1969

Lucifer dizi Oyuncuları

Tom Ellis epikse

Tom Ellis

Doğum Tarihi 17.11.1979
Karakter Lucifer Morningstar
David Bryan Woodside epikse

David Bryan Woodside

Doğum Tarihi 25.07.1969
Karakter Amenadiel
Rachael Harris epikse

Rachael Harris

Doğum Tarihi 12.01.1968
Karakter Linda Martin
Lesley-Ann Brandt epikse

Lesley-Ann Brandt

Doğum Tarihi 02.12.1981
Karakter Maze

Lucifer dizi Yapımcıları

Tom Kapinos epikse

Tom Kapinos

Doğum Tarihi 12.07.1969
Netflix epikse

Netflix

Kuruluş Yılı 29.08.1997

Faaliyet Alanı Yapımcı, Medya Şirketi

Lucifer

Lucifer Yorumları

Lucifer Fragmanı

kıreyzi epikse

kıreyzi

Şehir gizli

Doğum Tarihi gizli

melek ada epikse

melek ada

Şehir gizli

Doğum Tarihi gizli