Orijinal Adı
It: Chapter Two
Vizyon Tarihi
06.09.2019
Ülke
ABD
Tür
O Bölüm 2 Konusu

Türkiye' de 6 Eylül 2019 tarihinde vizyona girecek olan film, 2017 yılında çekilen O filminin devam halkası olarak seyircilerle buluşmayı bekliyor. Stephen King in 1986 yılında yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan film, daha vizyona girmeden merak uyandırmaya başladı. Verilen demeçlerde, bu ikinci devam filminin, gerilim ve korku unsurlarının filmde daha çok olacağı yönünde oldu. Yine filmin yönetmen koltuğunda, birinci filminde yönetmeni olan, Arjantinli yönetmen, senaristve yapımcı, Andy Muschietti oturuyor. Filmden ilkfrgaman ve ilk görseller yayınlandıkça da ilgi görmeye devam ediyor.

Fragmanından anlaşıldığı kadarıyla birinci filmdeki çocuk karakterlerimiz artık büyüyor ve gerilim dolu hikayelerine yetişkin olarak devam ediyor. 

Filmin başrollerini özellikle Kefaret , X-Men: Birinci Sınıf ve devam X-Man devam filmlerinin yıldızı, İskoçyalı aktör, James McAvoy , yine Duyguların Rengi 00:30 - Zero Dark Thirty gibi filmlerle iki defa oscara aday olmuş Amerikalı aktris Jessica Chastain , komedi türünde bir çok filme imza atan Bill Hader , gibi oyuncular yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosuna Bill Skarsgård Xavier Dolan gibi çok ünlü oyuncular da yer alıyor.

Film setinden gelen görüntülere nazaran yeni filmde geçmişe göndermeler, olacağı söz konusu olmaktadır.

O birinci filmde yer alan ve 7 çocuk etrafında gelişen korku dolu olaylar bu ikinci filmde çocukların birbirlerine vediği söz sonrasında kasabalarına yıllar sonra dönmesiyle tekrar başlayacak. Tabi çocuklar artık büyümüş ve yetişkin hallerini almışlardır. Filmin ana karakteri, kötü ve şeytan olan palyoço Pennywise, kasabaya döner dönmez bu çocuklar da kasabaya dönecek ve olaylar devam edecektir.

It: Chapter Two Oyuncuları ve Karakterleri

Pennywise-Bill Skarsgård

Filmde ana karakter olarak karşımıza çıkan Pennywise karakteri palyaço kılığında, çocukları tuzağa düşürüp avlayan kötü karakterdir. Pennywise değişik güçlere sahiptir ve 27 yılda bir kasabaya gelerek çocuk avcılığını sürdürmeye devam edecektir.

Bill Denbrough- James McAvoy

Filmde Ezikler Kulübü'nün lider konumunda karşımıza çıkan Bill Denbrough karakteri, yıllar sonra büyümüş vaziyette kasabaya geri döner.

Beverly Marsh- Jessica Chastain

Beverly Marsh, Ezikler Kulübü'nün üyelerinden biri olarak karşımıza çıkan karakterdir. Kulübün lideri Bill ile arasında çok büyük sevgi vardır. Beverly babası tarafından cinsel istismara uğramış bir kız çocuğudur. Ancak filmde yine yıllar sonra büyüyerek kasabaya ve kulübe geri dönecektir. 

Richie Tozier- Bill Hader

Birbirleriyle yakın olan 7 arkadaştan bir diğeri de hiperaktif duruşuyla filmde yer alan Richie Tozier karakteridir. Richie kulübün üyelerinden biridir ve Beverly'nin aslında güzel olduğunu düşünür. Ancak kendisini diğer erkek arkadaşlarından farklı bir boyuta konumlandırmaz.