Orijinal Adı
Once Upon a Time in Hollywood
Vizyon Tarihi
23.08.2019
Tür
Bir Zamanlar... Hollywood'da Konusu

Once Upon a Time in Hollywood filmi ünlü yönetmen Quentin Tarantino 'nun 9. uzun metrajlı filmi. 9. olmasını özellikle vurguluyor, çünkü 10 filminden sonra sinemayı bırakacağını açıklamıştır. Sinema yerine tiyatro ve yazarlığa odaklanacağını açıklamıştır.

Temmuz-Ağustos ayları içerisinde vizyona girecek film, 1960'lı yıllar Hollywood'unda başlıyor. Hippilerin dünyasında ünlü simalarında hayatlarından kesitlerle farklı bir hikaye sunacağı tahmin ediliyor. Charles Manson ve müritlerinin ünlü yönetmen Roman Polanski 'nin eşi Sharon Tate 'in 8 aylık hamile eşi ve aradaşlarının cinayetide bağlantılı şekilde filmde yer alacak.

Filmin esas hikayesi ise eskiden ünlü bir oyuncu olan Rick Dalton ve dublörü Cliff Booth'un sektörden vazgeçmemeleri üzerine kurulu. Sharon Tate ise Rick Dalton'un yan komşusu.

Rick Dalton rolünde Leonardo Di Caprio , Cliff Booth rolünde Brad Pitt , Sharon Tate rolünde ise Margot Robbie yer alıyor. Burt Reynolds , Emile Hirsch , Dakota Johnson , Kurt Russell , Michael Madsen kadroda yer alan diğer isimler. Fakat Burt Reynolds'ın canlandıracağı, Manson ve müritlerine evini kiralayan ev sahibi karakteri yerine başka bir oyuncu geçmiştir. Çünkü Reynolds 6 Eylül 2018 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Charles Manson rolünde Damon Herriman yer almıştır. Herriman aynı rolü Mindhunter 'ın ikinci seoznunda da canlandıracak. Filmin ilk önce 9 Ağustos tarihinde vizyonda olması istendi. Bu tarih aynı zamanda Sharon Tate ve arkadaşlarının katlinin 50. yılı. Fakat daha sonra odak noktasını Manson ve tarikatına çekmemek için tarih 23 Ağustos olarak değiştirildi.

Bir Zamanlar... Hollywood'da

Bir Zamanlar... Hollywood'da Yorumları

Bir Zamanlar... Hollywood'da Fragmanı