Orijinal Adı
Shazam!
Vizyon Tarihi
05.04.2019
Ülke
ABD
Shazam! Konusu

Harika Kadın ve Adalet Birliği filmlerinden sonra DC Comics Aquaman ile gişede büyük başarı elde etti. Aynı başarıyı 5 Nisan tarihinde vizyona girecek Shazam'dan bekliyorlar. Yönetmen koltuğunda David F. Sandberg oturmuştur. Başrollerde Zachary Levi , Mark Strong , Djimon Hounsou gibi isimler yer alıyor.

Shazam aslında adı Billy Batson olan bir çocuktur. Billy ihtiyacı olduğunda bir süper kahramana dönüşebilir. Tüm güçlerinin baş harfleri birleşince ortaya S.H.A.Z.A.M çıkmaktadır. Normal hayatında ödevleriyle boğuşan küçük bir çocuk ve güçlü bir süper kahraman bir ruhta yer alınca ortaya farklı olaylar çıkar.

Shazam Oyuncuları ve Karakterleri

Shazam - Zachary Levi

Billy Batson'a güçlerini veren bilgedir. Bilgeliğini Süleyman'dan almıştır ve her dili konuşup geleceği görebilir. Kuvvetini Herkül'den almıştır. Dayanıklılığını Atlas'tan, gücünü Zeus'tan, cesaretini Aşil'den, hızını Mercury'den almıştır. Tüm bu güçlerin ilk harfleri Shazam'ı oluşturur.

Dr. Thaddeus Sivana - Mark Strong

Küçük bir çocuk olan Billy ve güçlü Shazam arasınd sıkışan ruhu eğiten kişidir. Bir çocuğun süper kahraman güçlerine karşı yapabileceklerine karşı önlem alır.

Shazam!

Shazam! Yorumları

Shazam! Fragmanı