Orijinal Adı
The Haunting of Hill House
Vizyon Tarihi
12.10.2018
Ülke
ABD
Tür
Tepedeki Ev Konusu

Tepedeki Ev orijinal adıyla The Haunting of Hill House, Shirley Jackson'ın tüm zamanların en iyi korku romanı ünvanına sahip kitabından televizyona uyarlanmıştır.

12 Ekim 2019 tarihinde Netflix üzerinden tüm dünyada yayınlanmaya başlamıştır. Crain Ailesinin başından geçenleri anlatan dizinin yönetmen koltuğunda Mike Flanagan oturuyor. Mike Flanagan korku türünde kendini ispatlamış bir yönetmen. Oyun en bilinen filmlerinden biridir. Adı perili köşke çıkmış bir evde yaşayan aile bir olay sonucu tekrar biraraya gelirler. Tepedeki evde tekrar buluşan aile geçmişiyle de yüzleşecektir.

Oyuncu kadrosunda Game of Thrones 'dan hatırlayacağınız Michiel Huisman , Oyun filminin başrolünde oynayan Carla Gugino , Timothy Hutton , Elizabeth Reaser , Oliver Jackson-Cohen gibi isimler var.

Tepedeki Ev Oyuncuları ve Karakterleri

Steven Crain - Michiel Huisman

Olivia ve Hugh Crain'in en büyük çocuğudur. Steven ailesi ile birlikte yaşadığı tepedeki evde yaşadıklarını anlattığı kitapla meşhur olmuştur. Steven gerçeklerle yüzlemekten korkan bir karakterdir.

Olivia Crain - Carla Gugino

Olivia Crain kocası evi inşa ederken tasarımını yapmıştır. 1992 yazında eşi ve çocuklarıyla birlikte köşke taşınır.

Hugh Crain - Timothy Hutton

Eşi Olivia ve çocuklarıyla köşke taşınan Hugh Crain, evin inşaatını tamamlamaya çalışır. Köşkte yaşanan paranormal olayları duyduktan sonra köşkü satmaya karar verir. Fakat evin tadilatı henüz bitmemiştir. Fakat sonunda dayanamayarak çocukları da alarak köşkü terk eder.

Shirley Crain - Elizabeth Reaser

Ailenin en büyük kız kardeşidir. Yetişkin olduktan sonra kocasıyla birlikte morg işletirler. Yetişkin olunca kendisi de anne olmuştur.

Luke Crain - Oliver Jackson-Cohen

Ailenin ikiz kardeşlerinden biridir. Alkolle büyük bir sorunu bulunur. Çocukluğunda köşkte yaşadığı ve gördüklerinden kurtulamayan Luke, alkole sığınır.

 

Tepedeki Ev

Tepedeki Ev Yorumları

Tepedeki Ev Fragmanı