Orijinal Adı
The Irishman
Vizyon Tarihi
27.11.2019
Ülke
ABD
The Irishman Konusu

Dünyanın yaşayan en başarılı yönetmenlerinden biri olan Martin Scorsese 2019 yılında The Irishman ile sinemada yer alacak. Taksi Şoförü , Sıkı Dostlar , Kızgın Boğa gibi filmlerde birlikte çalıştığı aktör Robert De Niro ile tekrar birlikte çalıştılar. Robert De Niro yanında Al Pacino , Joe Pesci gibi usta isimler var.

Netflix üzerinden yayınlanacak film, memur ve aynı zamanda tetikçi olan Frank Sheeran'ın hayatına odaklanıyor. Film Heard You Paint Houses isimli gerçek bir romandan uyarlandı. Film aynı zamanda Jimmy Hoffa, John F. Kennedy suikasti gibi tarihin önemli olaylarına da değinecek. Senaryoyu Oscar'lı senarist, Ejderha Dövmeli Kız , Kazanma Sanatı gibi filmlerin yazarı Steven Zaillian yazdı. Zaillian ve Scorsese'nin birlikte çalıştığı ilk film değil. İkili daha önce New York Çeteleri 'nde birlikte çalışmıştır.

Al Pacino bilinenin aksine daha önce Scorsese ile hiç çalışmamıştır, bu ikilinin birlikte çalıştığı ilk film olacak. Al Pacino, Jimmy Hoffa karakterini canlandırırken Robert De Niro Sheeran karakterini canlandırıyor. Joe Pesci her ne kadar emekli olmaya karar verse de Scorsese'yi kıramamıştır.

Film 150 milyon dolardan daha yüksek bir bütçeyle çekilmiş olup, Scorsese'nin en pahalı filmidir. Filmin bütçesinin bu kadar fazla olmasının nedenlerinden biri de, Robert De Niro , Al Pacino 'nun karakterlerinin genç hallerini de kendileri oynayabilmeleri için kullanılan teknolojidir. Netflix normalde hiçbir filmini sinema salonlarında göstermiyor. Fakat Irishman için bu kuralı yıkmayı planlıyor. Film prestijli bir festivalle birlikte izleyiciyle buluşacak.

 

 

 

 

The Irishman

The Irishman Yorumları

The Irishman Fragmanı