Orijinal Adı
The Umbrella Academy
Vizyon Tarihi
15.02.2019
Ülke
ABD
The Umbrella Academy Konusu

Bir Netflix dizisi olan The Umbrella Academy 15 Şubat 2019 tarihinde yayın hayatına başladı. Yönetmen koltuğunda Jeremy Slater yer alıyor. Başrollerde ise Ellen Page, Tom Hopper, David Castaneda , Aidan Gallagher gibi isimler bulunuyor. Dizi aynı isimli bir çizgi romandan uyarlandı. Çizgi romanın sahibi The Chemical Romance'ın solisti Gerard Way. İlk sezon 10 bölümden oluşuyor.

Dizi, 1989 yılından bir sekansla açılış yapıyor. Hiç hamile kalamayan 43 kadın aynı anda çocuklar dünyaya getirir. Sir Reginald Hargreeves isimli bir adam bu 43 çocuğun peşine düşer. Hargreeves 7 tane çocuğu evlat edinir ve onların süper güçlerinin farkına varmasını sağlar. Bir şeyler planlayan Hargreeves istediğini yapamayınca, dizi günümüzde devam eder. Hargreeves artık ölmüştür ve geride kalan çocuklar babalarının ölümünü araştırırlar. Tüm bu maceranın  sonunda dünyanın 7 gün içinde yok olacağını öğrenirler ve dünyayı kurtarma maceraları başlar.

 

The Umbrella Academy Karakterleri ve Oyuncuları

Vanya - Ellen Page

Ünlü oyuncu Ellen Page Vanya rolü ile karşımıza çıkıyor. Hargreeves'in evlat edindiği 7 çocuktan biridir. Müziğe olan yeteneği ile öne çıkar.

Sir Reginald Hargreeves - Colm Feore

Dizinin en gizemli karakteri olan Sir Reginald Hargreeves zengin bir yatırımcıdır. Doğum anından sonra 7 çocuğu evlat edinmiş, fakat onlara çok sert ve disiplinli davranır. Baba ifadesi yerine Monokl adını tercih eder. Çocuklarına da isimleri yerine numaralarla seslenir.

Klaus - Robert Sheehan

Evlat edinilen 7 çocuktan biridir. Dizinin en sorunlu ve farklı karakterlerinden biridir. El içinde merhaba ve güle güle yazan iki dövmeye sahiptir. Süper gücü ise ölülerle iletişime geçebilmesidir.

Allison - Emmy Raver-Lampman

Süper yeteneği yalanla gerçeği manipule edebilmek olan. Allison, sevgilisi Patrick ile evlendikten sonra Claire isimli bir kızları olur. Fakat daha sonra çift boşanır ve çocuğu Patrick alır. Allison'ın sol kolu mekaniktir.

Luther - Tom Hopper

Akademinin lideri ve en yeteneklisidir. Sir Reginald Hargreeves'in en sevdiği çocuklarındandır. Çocukluğunda süper güçlü olması tek gücüyken daha sonra farklı güce ulaşmıştır. Daha sonra Ay'a taşınmış ve Space Boy adını almıştır.

 

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy Yorumları

The Umbrella Academy Fragmanı