Orijinal Adı
The Witcher
Vizyon Tarihi
12.12.2019
Ülke
The Witcher Konusu

The Witcher açıklandığı anda beklenen yapımları arasına girmeyi başardı. Netflix 'in hem dağıtıcılığını hem de yapımcılığını üstlendiği dizi aslında bir video oyunu. Video oyunları dünyasında oldukça ünlü olan oyunun esas karakteri olan Geralt dizinin de odağında olacak. Oyundan bildiğimiz kadarıyla Witcher korkunun, canavarların, kısaca kötülüğün hakim olduğu bir dünya. Bu dünyadaki canavarlar bildiğimiz anlamda canavarlar değil. Bildiğimiz tüm canavarların evrimleşmiş haline sahipler. Witcher'lar ise bu canavarlar ve kötülükle savaşan mutasyona uğramış insanlardır. Wicher'lar insanları bu canavarlardan korumak için savaşırlar. Küçüklükten itibaren eğitilen Witcher'lar çeşitli alanlarda uzmanlaşırlar. Fakat tıpkı canavalar gibi Witcher'lar da bu dünyada korkulan varlıklar. Hatta insanlar canavarlar gibi Witcher'ları da avlamaya çalışıyorlar.

Dizinin de oyunda olduğu gibi Geralt ve onun gibi Witcher'lar ve canavarlar arasında geçenleri anlatması bekleniyor. Dizinin başrolünü yani Geralt karakterini canladıran kişi Henry Cavill.

Dizinin yaratıcısı Lauren Schmidt . Henry Cavill'e Ciri rolünde Freya Allan , Geralt'ın büyük aşkı Yennefer rolüne ise Anya Chalotra eşlik ediyor. Kraliçe Calanthe rolünde Jodhi May , kraliçenin kocası Eist rolünde ise Björn Hlynur Haraldsson yer alıyor.

The Witcher

The Witcher Yorumları

The Witcher Fragmanı