Orijinal Adı
X-Men: Dark Phoenix
Vizyon Tarihi
07.06.2019
Ülke
ABD
X-Men: Dark Phoenix Konusu

Süper kahraman filmlerinden biri olan X.Men serisi 2000 yılında başladı. Yaklaşık 20 yıldır süren maceralar 2019 yılında Dark Phoenix ile devam ediyor.

Film Game of Thrones 'da Sansa Stark rolüyle ünlenen Sophie Turner 'ın canlandırdığı Jean Grey'in hikayesi ile devam ediyor. Serinin diğer filmlerinde de yer alan James McAvoy , Jennifer Lawrence , Michael Fassbender , Nicholas Hoult gibi isimler kadroda yer almaya devam ediyor.

Filmin kötü karakterine, geçmişte hep bir süper kahraman filminde oynamak istediğini açıklayan Jessica Chastain can vermiştir. Yönetmenliğini serinin diğer filmlerinde yazarlık yapmış olan Simon Kinberg yapmıştır. Filmin konusu; Jean Grey bir uzay görevi sırasında yaşanan olaydan yara alarak kurtulur. Fakat yaşadığı olay yüzünden farklı güçlere sahip olmuştur. Jean bu güçlerle nasıl baş edeceğini bilemez ve en yakınındakilere zarar vermeye başlar. X-Men ekibi ise hem dağılmamak, hem Jean'in içindeki güçle mücadele etmek zorundayken, bir yandan uzaylı güçlerle savaşmak zorundadır.

Filmin yapımcılığını Marvel Entertainment , Twentieth Century Fox Film Corporation gibi yapım şirketleri üstlenmiştir. Ülkemizde 7 Haziran tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

X-Men: Dark Phoenix

X-Men: Dark Phoenix Yorumları

X-Men: Dark Phoenix Fragmanı