Epikse ile ilgili en çok merak edilen soruları derledik. Merak ettiğiniz sorulara ve cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Epikse’ye bir e-posta adresiyle veya Facebook ile üye olabilirsiniz. Temel kişisel bilgilerinizi girdikten sonra, kullandığınız e-posta adresine gelen yönlendirme ile üyelik işlemi gerçekleşmiş olur. İsterseniz kendi kişisel Facebook hesabınızla direkt giriş yapabilirsiniz.

Profilinize gidin ve ayarlarım bölümünden tüm kişisel bilgileriniz değiştirin veya güncelleyin.

Şunları yapabilirsiniz:

  • Bilgisayarınızdan yeni bir profil resmi ekleyebilir.

  • Kişisel bilgilerinizi güncelleyebilir, sosyal medya kanallarınızı ekleyebilirsiniz.

  • Profilinizde hangi bilgilerin görünmesini istediğinizi seçebilir.

  • Özel profil adresi alabilir, e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

Madalyaların oluşması için sitede paylaşım yapmak ve aktif olmak önemlidir. Paylaşım yaptıkça ve akışta, başlıklarda yer aldıkça madalyalar artar. Her kategori için ayrı madalya kazanılır. Kitap, dizi&film ve kişiler için ayrı ayrı madalya kazanmış sayılırsınız.

 

Akış bölümünde paylaş kısmından paylaşım yapabilir veya başlıklar altında paylaşım oluşturabilirsiniz. Her başlık türünün altında bir paylaş seçeneği bulunur.

 

Profil resminden farklı olarak, paylaşım yapma seçeneğinin içerisinde ki galeri bölümünden istediğiniz görseli/gifi paylaşabilirsiniz.

 

Mention özelliği ile istediğiniz kişi veya bağlantıdan söz edebilirisiniz. @ işaretini kullanarak, dilediğiniz kullanıcıyı etiketleyebilir veya dizi&film, kitap, kişi kartlarına atıfta bulunabilirsiniz.

Mesaj atmak istediğiniz kişinin profilini açarak, profilin hemen altında yer alan mesaj at kısmından mesajlaşabilirsiniz.

 

Rahatsız olduğunuz kullanıcının direkt olarak profilini ziyaret edebilir, oradan kişiyi şikayet edebilir veya engelleyebilirsiniz. Diğer taraftan akışınızda kişinin paylaşımından veya o profilin sahibinden rahatsız olduysanız, kişinin paylaşımını veya kullanıcıyı paylaşımı üzerinden şikayet edebilirsiniz.

Paylaşımlarınızda # işaretini belirtmek istediğiniz kelime veya cümlenin başına getirerek hashtag kullanabilirsiniz. İşareti yaptığınız anda belirli hashtag önerileri otamatik olarak gelecektir.

Epikse’de kayıtlı kullanıcılar, veritabanında yayınlanan her başlıkta 1'den 10'a kadar bir oy kullanabilir. Kullanıcılar istediği kadar oy kullanabilir; ancak her oy bir önceki oyun üzerine yazılır ve böylece kullanıcı başına, başlık başına bir oy hakkı olmuş olur.

Tek bir filmde veya dizide oylamanızı geri almak istiyorsanız, oyunuzu tıpkı oylama yapar gibi oylama ikonlarının üzerine getirerek aynı işlemi yaparsanız, oyunuz geri alınmış olur. Sonraki oylar daima mevcut oyların yerini alır.

 

Epikse’ye kayıt olurken kullandığınız e-posta adresiyle ve şifrenizle giriş yaptığınızdan emin olmanızı öneririz. Facebook ile giriş yapıyorsanız, Facebook hesabınıza entegre olan e-posta adresi, Epikse hesabınızla ilişkili e-posta adresiyle eşleşmelidir. Aksi takdirde ek bir hesap oluşturduğunuz anlamına gelebilir.

 

Ne yazık ki, Epikse kullanıcı hesaplarını birleştiremiyoruz. Facebook ile oturum açarken iki hesap açmak mümkün olmamaktadır. Fakat farklı e-posta adreslerinden sizin adınıza hesaplar açıldığını düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

 

Sistem, siz giriş yapmaya çalıştığınızda böyle bir kullanıcı yoktur geri bildirimi veriyorsa, öncelikle sayfayı yenilemeyi ve çerezleri temizlemeyi, ardından giriş sayfamıza gidip tekrar giriş yapmayı deneyin.

Eğer paroladan kaynaklı bir sorun varsa parolamı unuttum seçeneğini takip ederek:

Epikse’ye kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinize gelen talimatları yerine getirerek yeni parola oluşturun. Şifrenizin birilerinin eline geçmesini istemiyorsanız, en az sekiz karakter uzunluğunda, sayısal ve alfabetik karakterleri içeren bir şifre belirleyin. Desteklenmeyen karakterleri kullanmayın.

Hesabınıza erişmek için tüm bunların yetersiz kaldıysa, lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ederek Yardım Masası ekibimize başvurun.

Bir başlıkta yer almak için, başlığın içerisinde bir paylaşım yapmanız yeterlidir. Bu sizi hem akışa hem de başlıkta yer almaya dahil edecektir. Fakat eğer başlığa yorum yaptığınız halde akışta görünmüyorsanız, ilk olarak yorumunuzun başlığın altında yapılıp yapılmadığına emin olunuz. Eğer sadece paylaşım yaptıysanız bu sizi herhangi bir başlık altında göstermez, sizi sadece akışta gösterir. Tüm bunların yanında başlıkta paylaşım yaptığınız halde sadece akışta ve/veya başlıkta görünmüyorsanız Yardım Masamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir film-dizi yayın zamanı hatalı / eksikse veya bir başlık görüntülenmezse, lütfen doğrudan Epikse ile iletişime geçin.

 

Öncelikle paylaşım yaptıktan sonra saat ve tarih ayarlaması yaptığınıza emin olun. Tüm incelemelerinize rağmen sistem zaman ayarlı paylaşım yapmıyorsa bize ulaşın.