Sinema dünyasının en cesur ve farklı yönetmenlerinden Quentin Tarantino ile ilgili bilinmeyenleri derledik.

27 Mart 1963 yılında doğan Tarantino, bir koç erkeği. Kızılderili kökenleri bulunur. Video kiralayarak bir süre geçimini sağlamıştır. Sinema sektörü ile ilk bağlantısı porno sektörü ile olmuştur. 160 IQ'ya sahip olsa da liseden zar zor mezun olmuştur.

Katil Doğanlar filmi kariyerinde önemli bir yere sahip olsa da Tarantino'nun izlemeye bile tahammül edemediğini dile getirdiği bir yapımdır. Senaryosunu yazdığı filmin, yönetmen Oliver Stone tarafından yanlış anlaşıldığını öne sürmüştür. Zincirsiz filminde Leonardo Di Caprio 'nun canlandırdığı Calvin Candie'den nefret ettiğini açıklamıştır. Onun dışında senaryounu yazdığı veya yönettiği filmlerde ki kötü karakterlere sempati duyduğunu söylemiştir.

100 milyon dolara yakın servetine rağmen, geçmişte parasızlık yüzünden hapiste bile yatmıştır. Otopark parasını veremediği için hapse girmiştir. Rezervuar Köpekleri filminin açılışında Madonna 'nın Like A Virgin şarkısı çalmış ve karakterler şarkıda geçen virgin kelimesinin bekaretle ilgili olduğu konusunda diyaloglar geçmiştir. Filmi izleyen Madonna, albümü imzalayarak Tarantino'ya bekaret değil, aşk ve masumiyetle ilgili olduğuna dair not yazarak yollamıştır.

Filmlerinde şiddet sahnelerinin fazla olmasının nedeni Tarantino'nun filmlerde şiddet sevmesidir. Gerçek hayat yerine filmlerde şiddeti görmeyi sevdiğini dile getirmiştir. Rezervuar Köpekleri filminin düşük bütçesi yüzünden oyuncular kendi takım elbiseleriyle oynamışlardır. Ucuz Roman filminin ikonik dans sahnesi Federico Fellini'nin kült filmi Sekiz Buçuk 'tan esinlenilmiştir.

Soysuzlar Çetesi filminde Diane Kruger'un çok iyi ingilizce konuşması nedeniyle onu Amerikalı sanmıştır. Daha sonra Almanca diyaloglarda Kruger'u görünce çok şaşırmış. Filmlerinde reklam yapmayı sevmediği için kendi hayali şirketlerini filmlerine yerleştiriyor.

Filmlerinde kadın ayakları önemli bir yere sahip. Çünkü gerçekte kendisi bir ayak fetişisti. 10 film sonra sinema kariyerini bitireceğini açıklamıştır. 10 filmden sonra tiyatro ve romana odaklanacağını söylemiştir. 9. filmi olan Once Upon a Time in Hollywood 2019 yılının sonlarına doğru vizyona girecek.

Dijital kameralardan nefret ediyor. Her filmini 35 mm kameralarla çekiyor. En sevdiği film İyi, Kötü ve Çirkin. Spor yapmaktan ve izlemekten nefret ediyor. Hala oyuncak dolu bir odaya sahip.