Ad Soyad
Nicholas Hoult
Doğum Tarihi
07.12.1989
Ülke
Biyografi

1996 yılından oyunculuk hayatına ara vermeden devam eden aktör, 7 Aralık 1989 tarihinde Wokingham, İngiltere'de yay burcu olarak hayata gelmiştir. Aynı zamanda modellik de yapan oyuncu piyano öğretmeni Glenis Hoult ve sivil havacılık pilotu olan Roger Hoult'un çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk olarak 1996 yılında çekilen Intimate Relations adlı filmde Bobby olarak oyunculuk deneyimi yaşadıktan sonra, aynı yıl 1986 yılında yayınlanmaya başlayan Casualty adlı dizide Craig Morrissey karakterine can verdi. Brass Eye,Mr. White Goes to Westminster, Silent Witness, Ruth Rendell Mysteries, Magic Grandad gibi televizyon yapımlarında yer aldıktan sonra, 2002 yılında Chris Weitz ve Paul Weitz in yönettiği Bir Erkek Hakkında filminde baş karakterlerden birini oynadı. Hugh Grant Toni Collette gibi oyuncularla beraber oynadığı bu filmde Marcus Brewer karakterini canlandırdı. 

2002 ve 2005 yılları arasında Judge John Deed, Star, Keen Eddie, gibi dizilerde yer aldıktan sonra ise 2005 yılında Richard E. Grant ın yönettiği Wah-Wah adlı filmde, Emily Watson Gabriel Byrne Miranda Richardson Julie Walters gibi oyuncularla beraber çalışmış ve Ralph Compton'un 14 yaşındaki halini canlandırmıştır. Yine 2005 yılında Gore Verbinski nin yönettiği Fırtınalı Hayatlar filminde Nicolas Cage Hope Davis Michael Caine gibi usta oyuncularla beraber çalışmış ve Mike karakterine hayat vermiştir. Yıldızının parladığı bu dönemden sonra da yine televizyon dizilerinde yeralmış ve 2009 yılında da Tom Ford un yönettiği Tek Başına Bir Adam filminde oynamıştır. Colin Firth Julianne Moore gibi isimlerle beraber yer aldığı bu filmde Kenny'i oynamıştır. 

2010 yılında Titanların Savaşı filminde Eusebios, X-Men: Birinci Sınıf filminde ise Hank karakterlerini oynamıştır. 2013 yılında John Malkovich Teresa Palmer ve Dave Franco gibi oyuncularla birlikte Jonathan Levine nin yönettiği Sıcak Kalpler filminde R, karakterini oynamışır. 2014 yılında X-Men: Geçmis Günler Gelecek gibi ünlü devam filminde de oynayan oyuncu 2015 yılında Charlize Theron un baş rol oynadığı Karanlık Yerler filminde ana karakterlerden biri olan Lyle Wirth adlı karakteri oynamıştır. Theron ile aynı yıl Mad Max: Öfkeli Yollar filminde bir araya gelmiştir. George Miller ın yönettiği bu filmde Tom Hardy ile de bir araya gelen oyuncu filmde Nux karakterini oynamıştır. 2017 yılında ise Çavdar Tarlasındaki Asi filminde ünlü yazar J.D. Sallinger'i oynamıştır. Sarayın Gözdesi Deadpool 2 gibi filmlerde de yer alan oyuncu 2019 yılında Tolkien adlı biyografik filmde J.R.R. Tolkien olarak yer aldı.

Bu başlık altında henüz bir paylaşım bulunmuyor.
İlk paylaşım senden olsun!