Orijinal Adı
İstanbul Hatırası
Ülke
Konu

Arkeoloji bölümünde profesör olan Necdet Denizel öldürülmüştür. Katil maktulü elleri bağlı ve bir elinde sikke ile Atatürk heykeli önünde bırakmıştır. Necdet'in elindeki sikkede Byzantion yani İstanbul'un ilk adı yazmaktadır. Cinayeti çözmek için araştırmalara başlayan polisler profesörün evine ve eski eşine giderler. Evden ve eski eşten bir şey alamayan polisler, eski eşin sevgilisine ulaşırlar. Eski eşin sevgilisi bir cerrahtır ve adı Namık'tır. Namık aynı zamanda İstanbul Savunma Derneği üyesidir. Cinayetle ilgilsi olmadığı söyleyen Namık'tan ayrılırken ikinci cinayet haberi gelir. Aynı şekilde olan ceset bu sefer Çemberlitaş önüne bırakılmıştır. Maktulün adı Mukadder Kınacı'dır.

Polisler Namık'ın peşini bırakmaz. Geçmişte yaşadığı bir olayı ve bu olay sonucu hapishanede yatmasını araştırırlar. Fakat ellerinde sadece cesetler ve öldürülen kişilerin vücutlarının bir ok gibi bir yeri işaret etmesi vardır. Polisler bu sefer ikinci maktul Mukadder'in evine gider. Burdan da bir şey çıkmaz. Bu sırada üçüncü cesette ortaya çıkar. Altınkapı'da bulunan ceset, bir gazeteci olan Şadan'a aittir. Dördüncü ceset Ayasofya'da mimar Teoman Akkan'a aittir. Beşincisi belediye başkan yardımcısı Fazlı Gümüş'e aittir.

Beşinci ceset Fatih Camii'ne bırakılmıştır. Polisler diğer mekanı araştırırken altıncı ceset Hakan Yamalı'ya aittr. Komiser Nevzat yedinci ceseti tahmin eder ve ekiplerini bölgeye yönlendirir. Yedinci kurban Adem Yezdan'dır. Sonunda Nevzat büyük bir şokla cinayeti işleyenleri bulur, ama neden işlediklerine anlam veremez.

 

 

İstanbul Hatırası
İstanbul Hatırası Paylaşımları