Bu başlık altında henüz bir paylaşım bulunmuyor.
İlk paylaşım senden olsun!
Orijinal Adı
Kavuşmak
Ülke
Tür
Konu

Kavuşmak, Mesut Cemil Bey ile ölene kadar ona olan aşkından vazgeçmeyen Dürdane Hanım’ı eksenine alan, gerçek kişilerden yola çıksa da kurgusal bir roman. 
Genç bir kadın yazar bir huzurevinde kalmakta olan Dürdane Hanım’ın ziyaretine gider. Dürdane Hanım ömrünün son demlerinde, yazardan hayat hikâyesini yazmasını ister. 

Dürdane Hanım 1940’ların sonunda konservatuarın seramik bölümüne girdiğinde, Türk musikisi bölümünde ders veren Mesut Cemil Bey’le tanışır. Çocukluğunun radyo günlerinden sesine aşina ve hayran olduğu Mesut Cemil’in de derslerine girmeye başlar. İleride kendisi de konservatuarda halk müziği hocası olacaktır. Aralarında çok yaş farkı olmasına ve Mesut Cemil Bey’in de evli olmasına rağmen genç Dürdane hocasına âşık olur. 

Bu “kavuşma”sız aşkı romanlaştıran kadın yazar ise, geçmişte yaşanmış ya da yaşanamamış bu hikâyenin içine girdikçe, kendi “kavuşma”sız aşkını hatırlar. 
Gül İrepoğlu, Kavuşmak ile sanki gizli kalmış bir müzik kutusunu açıyor, içinden rengârenk müzikler taşan. İki ayrı zaman diliminde yaşanan, pürüzsüz olmasa da görkemli iki aşkı birden anlatıyor. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

Kavuşmak Yazarı

Gül İrepoğlu epikse

Gül İrepoğlu

Doğum Tarihi

Meslek Yazar

Kavuşmak Yayıncısı

Hep Kitap epikse

Hep Kitap

Kuruluş Yılı

Faaliyet Alanı Yayınevi, Yayıncı

Bu başlık altında henüz bir paylaşım bulunmuyor.
İlk paylaşım senden olsun!
Kavuşmak
Takipçisi yok!
Takip Et