Orijinal Adı
Kırlangıç Çığlığı
Ülke
Konu

2018 yılında yayımlanan Ahmet Ümit romanın baş kahramanı olarak Nevzat Başkomiser karşımıza çıkıyor. Diğer maceralarda olduğu gibi Nevzat Komiser bu serüvende de ekibiyle birlikte yer alıyor. Uuzn zaman önce adı Körebe olan bir dava tekrardan açılır. Çünkü katil tekrar cinayet işlemeye başlar. Fakat bu katil diğerlerinden farklıdır. Kötü kahraman olarak nitelendirebileceğimiz katil, çocuk tacizcilerini yakalayıp öldürmektedir. Bu yüzden komiser ve kibi zaman zaman ahlaki bir sorgulama içine düşerler.

Körebe adlı katil tacizcilerin her birini aynı şekilde öldürmektedir. Nevzat Komiser'in devraldığı bu dava komiser için daha zordur. Kaybettiği küçük kızı da böyle bir taciz davasıyla yüz yüze kalmıştır. Katil kurbanlarını öldürdüğü mekanları çocuk dünyasından seçer, öldürdükten sonra da yanlarına birer oyuncak bırakır. Gözleri bağlı olup, sağ kulaklarını da kesimiştir. Adının körebe olması da bu yüzdendir. Ortaya çıkan yeni cinayetlerde aynı bu şekilde gerçekleştiği için Körebe'nin geri döndüğünü düşünürler.

Körebe'nin işlediği her cinayet ve sebebini görebiliyoruz.  Yazar aynı zamanda mülteci sorununa da ışık tutuyor. Çocukların hikayeleri anlatılırken, Suriyeli mülteci çocukların hayatlarına da dokunuluyor. Suriyeli çocukların yaşam mücadelesine ve yaşadığı acılara kitapta yer verilmiştir. Kitap genel olarak toplumun ve tek tek bireylerin kulaklarını kapattığı, görmek istemediği gerçekleri anlatıyor. Bu yüzden salt bir polisiye romandan daha fazlasını vadediyor.

Kırlangıç Çığlığı
Kırlangıç Çığlığı Paylaşımları