Burada 5 ay kadar önce yaptığım yorumumun tamamen arkasındayım. Çok başarısız bir film. Alicia Vikander doğru bir tercih değil, zira kız zaten bebek yüzlü bir tip. Sen buna Tomb Raider gibi bir karakteri oynatırsan ortaya böyle bir tuhaflık çıkıyor işte. Ayrıca film senaryosu da zayıf. Ne başı ne de sonu izleyeni tatmin etmekten çok uzak kalmış.
Marvel'in uzak ara en sevimli kahramanı. Gerek karakterin kendisi gerekse karaktere hayat veren oyuncunun sıcaklığı ile benim gözümde en keyifle izlenesi Marvel kahramanı. Her ne kadar millet şu anda Avengers'ın bundan sonraki bölümü nasıl olacak diye kafayı yese de ben en çok bu filmi bekliyorum. Kesinlikle güleceğim, eğleneceğim ve heyecan duyarak izleyeceğim. Buna eminim.
Filmin dünya genelindeki muazzam gişe başarısını bir kenara bırakırsak genel olarak klişelerle dolu bir aksiyon fantastik film. Marvel evreninin deli gibi kahraman ihtiyacı doğrultusunda artık daha fazla azınlıklara hitap eden kahraman yaratma ihtiyacının bir ürünü bence. Fazlaca mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Kara Panter'i ilk defa sanırım Avengers 2'de izlemiş ve oldukça karizmatik bir kahraman olduğunu düşünmüştüm. Ancak bu filmi izledikten sonra o hevesim de kaçtı. Bu arada Marvel Evreni son Avengers sonrası bayağı karıştı. Benim en çok merak ettiğim ise muazzam gişe başarısı sonrasında Kara Panter serisine bir şekilde devam edilip edilmeyeceği. Ben eğer bir parça Marvel'i tanıdıysam bunu muhakkak devam ettireceklerdir. Bunu nasıl ve ne zaman yapacakları ise benim de çok merak ettiğim bir konu:)
Serinin baştan sona izlediğim tek filmi diyebilirim. Aksiyon, kovalamaca ve heyecan olsa da belki seriyi izlemediğim için belki de bu tarz yapımlara bir parça önyargı ile yaklaştığım için filmin içine dahil olamadım. Başlangıç sekansı hariç geri kalanında hep sıkıldığımı hissettim.
Açıkçası dağ fare doğurdu. Bilinçli olarak bu filmi izlemek için bekledim doğrusu. İlk filmin o ağır ve dengeli kadrosuna kıyasla çok daha zayıf bir kadro olduğunu farkettiğimde bunun sadece gişe amaçlı bir popcorn filmi olduğunu düşünmüştüm. Ama yine de içten içe belki güzel bir takım buluşlar vardır umudunu asla kaybetmemiştim. Film zayıf; ilkine göre ise vasatın çok altında. Konu çok zayıf, oyunculuklar sanki bir grup liseli biraraya gelmiş de film çekmeye çalışmışlar kadar kötü. CGI ve efekt dışında neredeyse hiçbir şey yok. Özetle serinin ilk bölümünün mirasını yemişler hepsi bu...