Google da benicio del toro brad pitt yazinca yanyana resimlerine baktım gecen gün. Bunlar kardeş gibiler bencede çok benziyorlar. Ekşi sozluktede de benicio için brad pitt az da leonardo di caprio karışımı yazmış birileri. Filmlerindeki mimikleri bile bradd pitti andırıyor bence.
Ingiliz edebiyatının kült yazarları bronte kardeşlerin hikâyesini anlatan ve televizyon filmi olarak çekilen ve yine beğendiğim filmlerden. Bebim zaten begenmedigim nadir biyografi filmleri vardır. Bu kardeşlerin en bilinen romanı ise Jane Eyre kitabıdır. O donemlerde ki o donemler 1800 lü yıllar oluyor kadınlığı verilen değersiz tutumlarda göz önüne serilmiş filmde. Öyleki bu bronte kardeşler jane eyre romanını erkek isimlerle yayinlatmislar. İlk romanlarını farkli ve erkek isimle yayinlatmalarinin amacida kadın yazarin olmaması yada kadının hor görülmesidir. Film kesinlikle izlenmeli. Barbarlık bir zamanlar dünyanın heryerindeydi....
James Franco nun oyunculuğuna şapka çıkartacağınız filmdir. Yönetmeni falan dakendisi. Biyografi filmidir. 2003 yilinda The Room filminin nasıl çekildiğini anlatır. Absurt komedi bu film seneler sonra en kötü film ibaresiyle kült olmuş. James Franco filmde the room un filminin değişik yönetmeni Tommy Wiseau yu canlandırırken yine kardeşi Dave Franco da Greg Sestero yu canlandirmaktadir. Ben filmi beğendim. Değişikti.