İzlediğimde beni gerçekten de allak bullak etmişti. Nefiz bir konu, çok güzel müzikler ve efsane oyunculuklarla bezeli bir yapım. Daniel Day Lewis 'in sinemayı bırakmasının neden bu kadar üzücü olması gerektiğini düşüneniniz varsa bu filmi mutlaka izlemeli.
National kendini aşmış resmen. Film tadında belgesel. Gerçekçiliği ile kendisine hayran bıraktırdı..
Çok uzun zaman izlediğim bir film. Ama beni cidden etkilemeyi başarmıştı. Kendi kendime zaman içerisinde de bu filmin neden remake'ini yapmaya kimse soyunmadı sorusu gelir durur. Kesinlikle remake'inin yapılmasına çok uygun bir film. İlk sebep 1997 yani filmin yapım yılının üzerinden ciddi bir zaman geçti ve sinema teknolojisi, sanal gerçekliklerin de eklenmesiyle oldukça gelişti. Her ne kadar konu biliniyor olsa da bence remake'inin de başarılı bir yönetmen elinde orjinali kadar etkileyici bir film olma potansiyeli çok yüksek.
Bazı filmleri izlemenin sebebi kafanızı dağıtmaktır. Filmden alınacak bir şey olmadığını bilirsiniz. Filmden iki hafta sonra aklınızda çok da fazla bir şey kalmayacağının farkındasınızdır. Ama gene de gidersiniz ve filmi izlemeyi tercih edersiniz. Bence Avengers Kahramanlar serisinin sonuncusu olan Sonsuzluk Savaşı da diğer Marvel yapımları gibi işte böyle bir film. Yapımın kalitesi, aksiyonun zenginliği, oyuncu kadrosunun gücü vs.. hepsi zaten artık alıştığımız Marvel kalitesinde. Ama filmin özüne indiğinizde şunun sanırım herkes farkındaki sinemacılık, derinlik ve geriye bıraktıkları anlamında beklentiyi bu tarz yapımlarda çok yukarıda tutmamak gerekir. Bazı arkadaşların hunharca ve derinlemesine eleştirilerini tebessümle okuyorum açık konuşmak gerekirse. Zira hiçbir izleyen bu filmden bir hayat dersi, ya da filmi izledikten sonra hayatında inanılmaz radikal bir değişim beklentisi içinde değil. Olmamalıdır da zaten; zira Marvel, filmlerini bence izleyenleri bir parça günün klişesinden kurtarmak ve kafanızı bir nebze boşaltabilmek için yapıyor; bu konu gayet net.
"Büyük balık, küçük balığı özleyebilirdi de. Ama siz, balıkların birbirini yediği bir hikaye anlatmayı tercih ettiniz..." #gününsözü