"Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlamak hastalıktır. Kimliğini yaşatabilmek için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıktır."
Bu kadının her gün özel hayatını okumak yazmak bizim ülkemizin en önemli meselesi haline geldi. Geçen hafta erkek şiddeti yüzünden iki çocuğunu kaybeden kadınla instagramdan fotoğraf paylaşmış. Cidden kendi sahte ve magazin hayatlarını milletin acılarına alet edip prim yapmaya çalışıyorlar. Mide bulandırıcısınız..
Gülben Ergen'in özel hayatıyla ilgili tek satır okumamıştım, ta ki bugüne kadar. Eleştirdiğiniz şeye aracılık ettiğiniz gerçeğinin farkında değilsiniz heralde...
Eleştirdiğim şeye nasıl aracılık etmiş oluyorum acaba... Eleştirdiğim bu ülkenin en büyük sorunu olan kadına şiddet probleminin reyting ve prim malzemesi yapılması. Mesela aynı kadının Müge Anlı'nın programına çıkarılarak reyting kurbanı edildiğini de biliyorum. Her birey gibi internet kullanabiliyorum çok şükür. Twitter ve diğer sosyal platformları da kullanıyorum ve kadına şiddet haberini görmemem imkansız. Ben bu kadının özel hayatıyla ilgili mi yorum yapmışım yoksa karşı tarafa yapılan haksızlığımı yazmışım. Birilerini eleştirmeyi çok seven bir millet olduğumuz için senin de böyle yazman çok doğal. "Kötü bir eleştirmen, kendi beyninden başka bir düşünce yuvasına erişemeyecek kadar, kör olan insandır."
Gülben Ergen'in yaptığı hareketlerin sürekli olarak dile getirildiğinden yakınmışsınız. Sonuçta yaptıkları onun özel hayatını oluşturuyor ve bu da magazinsel bir içerik sağlıyor. Kadına şiddetin prim malzemesi yapılmasını eleştirirken bir yandan malum kişinin davranışını da eleştirmiş oluyorsunuz. Kısacası Gülben Ergen'in davranışlarının sürekli magazine konu olmasını eleştiriyorsunuz ama kendiniz de aynı şeyi yaparak onun hakkında bir gönderi yayımlıyorsunuz. Umarım yeterince açık olmuşumdur çünkü herhangi bir eleştiride saldırgan davranışlar sergileyip, çok sevdikleri alıntılarla laf sokmaya çalışan kesim için daha basit bir açıklama yapamayacağım.
Demet Evgar zaten hep başarılıydı ama 2017 sonuyla birlikte adeta yıldızı parıl parladı. Aile Arasında da çok beğenildi. Bu filmde farklı konusuyla dikkat çekiyor. #fragman ilgi çekici..
Yazarlar derneği olan PEN Edebiyat Hizmeti Ödülünü vermiş. Hakikaten adam edebiyata büyük hizmet vermiş ve veriyor..